Zajęcia

Pozalekcyjne zajęcia Robotyki, Programowania i Architektury

Na organizowanych przez nas warsztatach dzieci uczą się poprzez zabawę i narzędzia które rozwijają “Kompetencje Przyszłości”. Dzięki budowaniu modeli LEGO rozwijają swoje umiejętności przestrzennego i logicznego myślenia. W bardzo przystępny sposób zdobywają wiedzę z zakresu fizyki, techniki, biologi, matematyki i informatyki. PROGRAMOWANIE uczy myślenia algorytmicznego, znajomości narzędzi kodowania i publikowania swoich prac. ARCHITEKTURA uczy projektowania wnętrz w narzędzi także do użytku domowego. WARSZTAT YOUTUBERA wprowadza w tajniki autoprezentacji, emisji głosu, montażu dźwięku i głosu oraz praw autorskich

Nasze zajęcia prowadzimy również w języku angielskim.  Od tego roku dla młodszych dzieci przygotowaliśmy kurs języka angielskiego połączony z nauką budowania robotów LEGO. Kursy prowadzone są przez wykwalifikowane osoby z wieloletnim doświadczeniem.


Miejsca prowadzenia zajęć od września 2018

Kraków Szkoła Podstawowa nr 21 / Szkoła Podstawowa nr 153/ Szkoła Kangurowa / Szkoła Podstawowa Cianowice i Smardzowice / Szkoła Wierchy przy ul. Radzikowskiego. Jesteśmy otwarci na nowe lokalizacje!


Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 90 min. Semestr zajęć składa się z 16 spotkań, w ciągu których budujemy modele dedykowane do wieku uczestników. Każdy model jest na początku objaśniany, tak by przekazać teorię, która za moment będzie zamieniona w praktykę.

Zajęcia pozalekcyjne organizowane w szkole stanowią świetne uzupełnienie do codziennego planu szkolnego. Potrafią rozwijać i umacniać zdobytą wiedzę.

  •       Posiadamy autorski program zajęć – część edukacyjna – techniczna – informatyczna
  •       W swej ofercie mamy ok. 50 różnych modeli robotów, dzięki czemu dzieci zostają z nami przez lata
  •       Pracujemy w niewielkich grupach dzieci ( 5 – 14 os.) w wieku 6 – 9 lat
  •       Kładziemy duży nacisk na indywidualne podejście do każdego. Naszym celem jest stymulowanie rozwoju dziecka i jego pasji, dzięki czemu wydobywamy jego potencjał i zdolności twórcze.

Tematyka naszych zajęć i modele robotów

City CAMP Warsztaty dla dzieci 6-9 lat

City CAMP City Camp to niezwykłe zajęcia, na których dzieci nauczą się budować nowoczesne maszyny, poznając przy tym zasady ich działania i odkrywając fascynujący świat nauki. Wspólnie zbudujemy m.in. dźwig, samolot i wóz strażacki, a następnie zaprogramujemy je, aby jak najlepiej sprawdzały się w swoich rolach.


Star CAMP Warsztaty dla dzieci 6-9 lat

City CAMP Star CAMP WeDo to najnowszy kurs, w którym dzieci poznają fascynujący świat astronomii i astrofizyki, budując modele statków kosmicznych i pojazdów inspirowanych filmami Science Fiction. Razem zastanowimy się co naukowcy osiągnęli w dziedzinie podboju kosmosu i jak światy filmu i nauki przenikają się i inspirują nawzajem. Potem wspólnie zbudujemy kosmiczne roboty i programowalne statki kosmiczne – wyjątkowe konstrukcje, których nigdy wcześniej nie budowano na naszych zajęciach.

Safari CAMP Warsztaty dla dzieci 6-9 lat

Safari CAMP Safari Camp to wyjątkowe zajęcia, w trakcie których poznajemy dzieła najdoskonalszego inżyniera wszech czasów, jakim jest Matka Natura! Przyjrzymy się najróżniejszym zwierzętom z całego świata, w tym gorylowi, żyrafie, czy żółwiowi, zastanawiając się dlaczego wyglądają i zachowują się właśnie tak. Potem wspólnie zbudujemy roboty na ich podstawie i postaramy się, aby sprawnie imitowały swoje pierwowzory.